Jeśli jesteś zainteresowany jak wypadną w Twojej firmie optymatory - zadzwoń. Przyjedziemy przetestujemy i jeśli będziesz zadowolony złożysz zamówienie. Nie ponosisz żadnych kosztów związanych z testem optymatora w swojej firmie.

KALWERK TOOLS Sp. z o.o.

ul.Koszałka Opałka 6

62-800 Kalisz

biuro: ul. Asnyka 7-9

biuro@kalwerktools.pl

tel. (62) 599 77 70

fax. (62) 599 77 95

NIP 618-214-46-81

REGON 302514001

 

OSZCZĘDNOŚĆ GAZU PRZY SPAWANIU 

 

ELGA OPTIMATOR GAZOWY 

 

Opytmator gazowy

 

Najbardziej skutecznym sposobem na oszczędność gazu ochronnego w firmie jest założenie optimatorów. Optimator to nic innego jak regulator z wbudowanym ekonomizerem i przepływomierzem. Nastawiany ręcznie zawór, utrzymuje stałą wartość ciśnienia na wyjściu, niezależnie od zmian, wyższego ciśnienia wejściowego, przy zmiennej wartości natężenia przepływu czynnika przez zawór. Jest on stosowany głównie do zaawansowanych zastosowań w osłonie gazów spawalniczych, w których będzie to zmniejszyć całkowity koszt spawania poprzez zmniejszenie zużycia gazu nawet o 50%. Ponadto zmniejszona wrażliwość porowatość poprawia jakość spawania.

Często mamy do czynienia ze zjawiskiem przestawiania wartości ciśnienia przez operatora spawarki na maksymalny przepływ gazu, co wiąże się z dużą utratą gazu we wstępnych fazach spawania. Optimator to urządzenie, które uniemożliwia ingerencje pracownika w zmiane ciśnienia. Raz ustawiona optymalna wartość ciśnienia przez właściciela firmy zostanie niezmienna. Ustawienie to jest zabezpieczone kluczykiem co powoduje oszczędność gazu oraz czasu spawacza który rzadziej wymienia butle z gazem ( średnio około 30 min na wymianę butli ).

 

Badania pokazują, że Volvo oszczędza przynajmniej 43% gazu poprzez instalację Optimator.

Sprawdzono, jak dużo gazu można zaoszczędzić  za pomocą Optimatora. Test przeprowadzono w Volvo Bus w Uddevalla, Szwecja: Na jednym ze stanowisk spawalniczych firmy, przeprowadzano powtarzalny cykl spawania, który ​​trwał około 60 minut. Test odbywał się na dwóch tego samego typu spawarkach. Jedna była wyposażona w optimator, natomiast drugą w tradycyjny regulator. Przepływomierz masowy z licznikiem cyfrowym został podłączony do pomiaru zużycia gazu. Pomiar przeprowadzono również na uchwycie spawalniczym z przepływomierzem. Przepływ gazu był taki sam dla obu spawarek. Strumień gazu zarejestrowano na poziomie 18 l / minutę.

Wyniki:

 

WYKRES ZUŻYCIA GAZU Z OPTIMATOREM ELGA

wykres spawania z optimatorem Elga

 

WYKRES ZUŻYCIA GAZU Z TRADYCYJNYM REGULATOREM

 

Zużycie gazu z wykorzystaniem tradycyjnego regulatora: 838 l
Zużycie gazu przy użyciu Optimatora: 429 l

Badanie wykazało, że Optimator pozwolił zużyć o 43% gazu mniej niż instalacja z tradycyjnym regulatorem.

 

Niektóre przykłady innych firm, które obecnie wykorzystują Optimator:

ABB, BMW, GM, Caterpillar, JCB, Aker Kvaerner, Autoliv, Benteler, Fiat,


KOLEJNE TESTY ZOSTAŁY PRZEPROWADZONE W OKOLICZNYCH POD KALISKICH FIRMACH:


Polmo Ostrów, JMJ Zakład Produkcji Katalizatorów Kotowiecko koło Kalisza, Hieronim Milewski Agencja Handlowa Export i Import Korzeniew, Tranz-Met Dojutrów

 

GDZIE PRACUJĄ DO DZIŚ

 

Jeśli jesteś zainteresowany jak wypadną w Twojej firmie optimatory - zadzwoń. Przyjedziemy przetestujemy i jeśli będziesz zadowolony złożysz zamówienie. Nie ponosisz żadnych kosztów związanych z testem optimatora w swojej firmie.